12. kolo II. futbalovej ligy

15.10.2005 Celý región

FC Senec - Tatran Prešov 2:0 (2:0)\r\nGóly: 6. Angelovič, 43. E. Takáč\r\nŽK: 75. Bella, 80. Anane - 65. Volf, 70. Štefanovič\r\nrozhodovali: Hrčka - Ježík, Síheľs...
FC Senec - Tatran Prešov 2:0 (2:0)
Góly: 6. Angelovič, 43. E. Takáč
ŽK: 75. Bella, 80. Anane - 65. Volf, 70. Štefanovič
rozhodovali: Hrčka - Ježík, Síheľský
1115 divákov

Domáci sa ujali vedenia už v 6. minúte, keď Takáč pekne vysunul Angeloviča a ten nedal šancu vybiehajúcemu brankárovi. Hostia síce mohli vyrovnať v 34. minúte, ale Andraščíkovú strelu Angelovič z bránkovej čiary vykopol. Gólom do šatne si domáci zabezpečili do druhého polčasu väčšiu istotu, keď Takáč spoza 16-tky zvýšil na 2:0. V druhom polčase domáci kontrolovali hru a nedovolili hosťom využiť ani miernu územnú prevahu.

ŽP Šport Podbrezová - ŠK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 50. Angelovič - 10. a 73. Kamendy
ŽK: 10. Štieber, 58. Angelovič, 62. Kubánka, 90. Šott - 12. Csányi, 65. Püšpöky, 68. Pečálka, 82. Drugba, 84. Iľko
ČK: 30. Štieber - 8. Vaculčiak
rozhodovali: Trutz - Palušák, Cuninka
548 divákov

Stretnutie nováčikov II. ligy malo dobrú úroveň, bolo rýchle, bojovné, tvrdé a bohaté na karty. Hostia boli celý zápas lepším mužstvom, vypracovali si aj niekoľko vyložených gólových príležitostí, z ktorých dve využili a za bojovnosť i za podaný výkon si víťazstvo zaslúžili.

MFK Košice - Slovan Bratislava 2:2 (1:1)
Góly: 17. a 85. (druhý z 11 m) J. Majoroš ml. - 7. Otočka, 56 Polgár
ŽK: 45. Bašista - 12. Kosmeľ, 45. Chlebek, 84. Ševela
ČK: 75. Chlebek (Slovan) po druhej ŽK
rozhodovali: Hracho - Gonda, Bacsa
7500 divákov

Nedeľa:

FC Nitra \"B\" - Družstevník Báč 1:2 (1:1)
Góly: 20. Čurgali - 32. a 53. Sani
ŽK: 81. Glenda - 73. Horký
rozhodovali: Valášek - Klovanič, Jankovič
210 divákov

FC ViOn Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 4:1 (2:1)
Góly: 10. Chren, 16. P. Farkaš, 80. Hözl, 87. Černák (z pok. kopu) - 32. G. Straka (z pok. kopu)
ŽK: 18. Hözl, 90. Černák - 15. Lopú, 21. Domík, 49. Lipovský
rozhodovali: P. Šuniar - Košecký, Bobko
1000 divákov

Spartak Trnava \"B\" - HFC Humenné 1:0 (0:0)
Gól: 87. B. Hesek
ŽK: 17. Hanzel, 34. Bernát, 45. Semanko, 62. Hrdina - 13. Hanc, 64. Marek Valkučák
rozhodovali: Šimon - Gocník, Havíra
453 divákov

V zápase priemernej úrovne mal skúsenejší exligista z Humenného viac z hry a hráči najmä Zvara, Valkučák, Hanc a najlepší strelec hostí Fajkor boli piliermi zostavy hostí. V 62. minúte Zvara nepremenil pokutový kop a v závere zápasu z tlaku domácich v 87. minúte lopta z hlavičky Heseka zaznamenala pre domácich cenné tri body.

1. MFK Košice 12 9 3 0 32:6 30
2. Slovan Duslo Šaľa 12 8 3 1 26:11 27
3. FC Senec 12 8 1 3 30:15 25
4. Lučenec 12 7 2 3 17:11 23
5. ŽP ŠPORT Podbrezová 11 6 1 4 19:13 19
6. ŠK Slovan Bratislava 11 5 4 2 14:11 19
7. FC Rimavská Sobota 12 6 1 5 13:13 19
8. ŠK Zemplín Michalovce 12 5 3 4 19:15 18